ტრენინგი განკუთვნილია იმ მონაწილეებისთვის ვინც მუშაობს დიდ მონაცემებთან და უწევს მათი დამუშავება.
გიორგის 2013 წელს მიღებული აქვს ინჟინერიის დოქტორის აკადემიური ხარისხი ინფორმატიკაში, 2019 წლიდან გახლავთ „განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრი“-ს პროფესიულ და უმაღლეს განათლების ავტორიზაციისა და აკრედიტაციის ექსპერტი, წიგნი "Excel-ის 100 ამოცანა დამწყებთათვის“ და არაერთი სამეცნიერო ნაშრომის ავტორი, 2005-2017 წლებში მუშაობდა „კავკასიის უნივერსიტეტში“ სხვადასხვა წამყვან პოზიციებზე. იგი არის სხვადასხვა უნივერისიტეტის მოწვეული ლექტორი, გიორგის აქვს 20+ წლიანი ტრენინგების მართვის გამოცდილება, არის ტრენერთა ასოციაციის წევრი და პრეზიდენტის ღირსების ორდენის მფლობელი განათლებაში შეტანილი წვლილისთვის.
გიორგი დათუკიშვილი
ტრენინგი განკუთვნილია იმ მსმენელებისათვის ვინც მუშაობს დიდ მონაცემებთან და უწევს მათი დამუშავება. ტრეინინგის საშუალებით მსმენელები გაიღრმავებენ პროგრამა MS Excel 365-ის ეფექტურად გამოყენების ცოდნას.

The training will teach participants how to use MS Excel as a tool for effective data organization, analysis and communication. The training is intended for those who work with and process big data.
Through the course, participants will deepen their knowledge of how to effectively use MS Excel 365.
George received his Doctor of Engineering degree in Informatics in 2013. Since 2019, he has been an expert on professional and higher education authorization and accreditation at the National Center for the Development of Educational Quality. He is the author of the book "100 Excel Tasks for Beginners" and a number of scientific papers. From 2005 to 2017, he worked at Caucasus University in various leading positions. He is a visiting lecturer at various universities. George has 20+ years of experience in managing trainings, is a member of the Trainers Association and the holder of the President's Order of Honor for his contribution to education.
George Datukishvili
Those who have intermediate level experience working with Excel.
12 hours (6 meetings)
From May 13 to May 31, every Tuesday and Saturday
Online or on site (Petre Kavtaradze I Lane, N10)
No more than 8 participants
The goal of the training is to introduce the participants to the in-depth capabilities of MS Excel, which are needed for processing and analyzing financial, statistical, and other data.